Jūs esat šeit: Ziņas.

Ziņas.

Stādu audzētāju biedrības biedri

E-pasts Drukāt PDF

Šobrīd mēs esam vienīgā organizācija, kas apvieno Latvijas stādaudzētājus kopīgo interešu risināšanai un Latvijas stādaudzēšanas nozares attīstības veicināšanai. Biedrība apvieno vairāk kā 100 stādu audzētājus no visas Latvijas – no vismazākajiem līdz sabiedrībā labi zināmām un lielām audzētavām.

Lasīt tālāk...

Horti.lv ziemas konkurss noslēdzies

E-pasts Drukāt PDF

Līdz ar martu, putnu dziesmām un sauli ir atnācis pavasaris un horti.lv ziemas konkurss ir noslēdzies. Konkurss norisinājās trīs kārtās no 2013. gada decembra līdz 2014. gada 28. februārim, un tajā varēja piedalīties ikviens interesents, ieejot portāla horti.lv konkursu sadaļā un atbildot uz konkursa jautājumiem. Balvas konkursam dāvināja izdevniecība “Jumava”, kas pēdējā gada laikā ir izdevusi vairākas dārzkopībai veltītas grāmatas, kuru autori ir Latvijā labi zināmi un atzīti speciālisti konkrētā dārzkopības nozarē.

Lasīt tālāk...

Kur iegādāties labus telpaugus?

E-pasts Drukāt PDF

Kā zināms, lai telpaugi labi augtu un priecētu mūs ilgi vēl pēc tam, kad esam tos iegādājušies, ir ne tikai svarīgi, lai mēs tos audzētu tiem piemērotās vietās un pareizi koptu, bet nozīmīgu lomu spēlē arī tas, kā tie ir audzēti un kopti pirms esam tos nopirkuši. LU Botāniskajā dārzā par telpaugiem rūpējas speciālisti ar atbisltošu izglītību un pieredzi. Šeit augi tiks audzēti ar vislielāko rūpību, atbilstošos apstākļos. Tāpēc, ja vēlaties jaunus telpaugus, ņemiet vērā, ka LU Botāniskā dārza Augu mājās ierobežotā daudzumā var iegādāties dažādus telpaugus. Šeit speciālistiem varēsiet lūgt arī ieteikumus par turpmāko telpaugu audzēšanu un kopšanu.

 

Lasīt tālāk...

Ziemassvētku kociņa meklējumos

E-pasts Drukāt PDF

Ir sākusies Advente – lielais  svētku gaidīšanas laiks, un, lai arī mūsdienu steidzīgajā pasaulē daudziem no mums darbu un pienākumu gūzmā ir grūti izbrīvēt brīdi klusām pārdomām, tomēr ir vērts atlicināt brīdi kādā Adventes sestdienām, kad gluži kā bērnībā ienirt Ziemassvētku gaidīdšanas burvībā. To var izdarīt, dodoties Ziemassvētku eglītes un rotājumu meklējumos nevis lielveikalu burzmā vai autostāvietu laukumos, bet gan aizbraucot uz kādu no Latvijas kokaudzētavām. Tā ir iespēja ne tikai atrast patiesi krāšņu Ziemassvētku kociņu, bet arī pabūt kopā ar ģimeni svaigā gaisā. Un kas bērniem var būt lielāks prieks, kā kopā ar vecākiem doties pēc  eglītes un pēc tam visiem kopā sapost māju svētku sagaidīšanai.

Lasīt tālāk...

Horti.lv izsludina ziemas konkursu

E-pasts Drukāt PDF

Ziema vairs nav aiz kalniem, un tas nozīmē, ka dārzniekiem sezona beigusies. Nu vairāk laika pavadām iekštelpās, ne tikai pie datoru un televīzijas ekrāniem, bet arī pie grāmatām. Domājot par dārzu mīļotājiem, kam tīk aizvien uzzināt ko jaunu, Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāls horti.lv izsludina ziemas konkursu, kura uzvarētājus sagaida balvas – dārzkopības tēmai veltītas grāmatas no izdevniecības “Jumava”.

Lasīt tālāk...

Uzsāk jaunas oranžerijas būvi Nacionālajā botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

14. novembrī Salaspils VZI APP “Nacionālā botāniskā dārza” (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līdz ar vēstījumu kapsulā tika ievietotas lata monētas ar botāniskiem un botāniku saistītiem motīviem, kā arī vairāku skujkoku sugu, lotosa, ārstniecības cietsēkles sēklas, laikraksts „Salaspils Vēstis” un daži informatīvi materiāli par NBD.

Lasīt tālāk...

Nacionālajā botāniskajā dārzā top purva augu ekspozīcija

E-pasts Drukāt PDF

Nacionālā botāniskā dārza (NBD) apmeklētāji Salaspilī jau nākamajā gadā varēs iepazīties ar Latvijas kaļķainajos zāļu purvos un pārejas purvos augošo augu dažādībām. Ekspozīju veidos NBD reto un aizsargājamo augu kolekcijās izaudzētie augi, kā arī biežāk sastopamās, šīm augtenēm raksturīgās sugas, kuras ievāktas ekspedīcijās.

Lasīt tālāk...

Noslēdzies horti.lv konkurss aizrautīgiem dārzniekiem

E-pasts Drukāt PDF

Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāla horti.lv konkurss aizrautīgiem dārzniekiem noslēdzies. Konkursa balvu pasniegšana notiks Stādu audzētāju biedrības organizētajā 9. Rudens Stādu parādē, kas notiks 21. septembrī Bulduru dārzkopības vidusskolas dārzā Jūrmalā. Konkursā varēja piedalīties ikviens, ieejot portāla horti.lv konkursu sadaļā un atbildot uz konkursa jautājumiem. Starp tiem, kas pareizi atbildēja uz konkursa jautājumiem un reģistrējās, notika balvu izloze. Konkursa balvas – dārza kopšanas piederumi no Gardenas, galvenā balva – dzīvžoga trimmeris.

Lasīt tālāk...

1 lapa no 7

 • «
 •  Sākums 
 •  « 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  » 
 •  Beigas 
 • »